Ukraina goditet nga vala e dytë e sulmeve me raketa

Një valë e dytë e sulmeve me raketa goditi Ukrainën. Këtë e ka bërë të ditur këshilltari i presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, transmeton rtv21.tv.
Autoritetet në Kiev thonë se vala e parë, e nisur menjëherë pasi presidenti rus, Vladimir Putin urdhëroi një operacion ushtarak të enjten në mëngjes, goditi qendrat e komandës ushtarake dhe ndërtesa të tjera në disa qytete të Ukrainës./21Media

Back to top button