United është duke pësuar nga Southamptoni pas pjesës së parë

 
Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Southamptonit dhe Manchester United e vlefshme për xhiron e dytë të Premier Ligës.
Rezultati pas 45 minutave të para është 1-0 në të mirë të Southamptonit pasi në minutën e 30 realizoi Adams dhe ishte një gol shumë i bukur nga ana e tij.
Në ndeshjen tjetër Tottenhami është duke avancuar me rezultat 1-0 ndaj Wolverhamptonit dhe realizues i golit ishte Dele Ali në minutën e nëntë nga penalltia.

Back to top button