Ushtari i cili kishte planifikuar sulm terrorist!

Ish ushtari francez, i cili u arrestua javën e kaluar në afërsi të një baze ajrore, ka pranuar se kishte planifikuar një sulm terrorist

Siç raporton AFP, i arrestuari është shpallur i paqëndrueshëm mendërisht, ndërsa ai ka pranuar që ka dëshiruar të kryente një sulm terrorist dhe ishte i mbështetur nga ISIS-i.

I dyshuari u arrestua në veriperëndim të Parisit, dy ditë para zgjedhjeve presidenciale franceze dhe në makinën e tij i janë gjetur armë dhe një flamuri i të ashtuquajturit Shteti Islamik./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button