Ushtria e Kosovës – sinonim i shtetësisë (Video)

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Presidentja Osmani dhe kryeministri vizituan trupat e FSK që po marrin pjesë në ushtrimet ushtarake “Defender Europe 21”

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryeministrin Albin Kurti vizituan ushtarët e FSK-së në Gjakovë të cilët po kryejnë operacione ushtarake në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”. Presidentja Osmani theksoi se ushtria e Kosovës është sinonim i shtetësisë, përderisa kryeministri Kurti tha se ushtarët e FSK-së do ta mbrojnë intgritetin territorial të vendit.(Teksti-Donika Osmani, kamera: Gzim Arifi)./21Media