Vdekje në QKUK, policia nis hetimet

 

Një person ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), dje rreth orës 01:00 në Prishtinë.

Viktima është dërguar në QKUK nga familjarët pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore, por i njëjti ka vdekur.

Lidhur me këtë rast, policia ka nisur hetimet.

“Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, dhe janë duke hetuar rastin”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Ndërsa trupi i pajetë i viktimës, me vendim të prokurorit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion./21Media

Back to top button