Vdiq ish-gazetari Seremb Gjergji

Ka vdekur në moshën 47 vjeç ish gazetari dhe ish kandidati i pavarur për president të Republikës së Kosovës, Seremb Gjergji.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij,  Sama Bajraktari Gjergji.

Në vitin 2016, Gjergji ishte kandidati i pavarur për president të Kosovës dhe u shfaq me një fushatë të quajtur “Serembi për Kosovën”.

Seremb Gjergji ka filluar karrierën si gazetar para, gjate e pas luftës ne Kosove ne disa mediume te shkruara dhe elektronike. Ai ka qenë aktiv në disa debate aktuale politike me pjesëmarrje aktive dhe në opinione të shkruara./21Media

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button