Vdiq një fotoreporter në Katar

Fotoreporteri, Khalir al-Misslam ka vdekur në moshën 48 vjeçare në Kupën e Botës, në Katar.
Gulf Times raporton se fotoreporteri ndërroi jetë në fundjavë.
“Al- Misslam, vdiq papritur ndërsa mbulonte Kupën e Botës FIFA Katar 2022. Ne besojmë në mëshirën dhe faljen e Allahut për të dhe i dërgojmë ngushëllimet tona më të thella familjes së tij”, bëhet e ditur në njoftim.
Al-Misslam punonte për Al Kass TV.
Rrethanat rreth vdekjes së tij janë të paqarta, ndërsa kanali televiziv vetëm shkurtimisht përmendi vdekjen e tij në transmetimin e tyre të drejtpërdrejtë.
Vdekja e tij vjen disa ditë pasi gazetari me ndikim amerikan i futbollit, Grant Wahl vdiq në Katar teksa mbulonte Kupën e Botës./21Media

Back to top button