Von Cramon kritikon Francën për vizat

 
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka deklaruar se pret që Kosova dhe Serbia të përafrojnë pozicionet e tyre në dialog në javët e ardhshme.
Cramon a treguar se ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurit, për dialogun në përgjithësi, dhe jo për ndonjë çështje specifike.
Këtë ajo e ka thënë në një konferencë për media, teksa ka kritikuar Francën për qëndrimin e saj skeptik për çështjen e liberalizimit të vizave. Ka thënë se një qëndrim i tillë është për keqardhje dhe “po bën gabim”./21Media 

Back to top button