Vrasje në Pejë

Rasti ka ndodhur në fshatin Zahaq

Një trup i pajetë është gjetur mbrëmë pas mesnate në Pejë. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur në fshatin Zahaq.

“Rreth orës 01:27, Policia e Kosovës Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, është informuar se në fshatin Zahaq-Pejë, në një rrugë është duke u djegur një veturë. Me të marrë informatën njësitet e Stacionit Policor në Pejë kanë shkuar në vendngjarje, ku vërejtur një veturë e cila ishte përfshirë  tërësisht nga zjarri”, ka njoftuar policia. 

Sipas policisë, gjatë kohës derisa zjarrfikësit ishin duke lokalizuar zjarrin në brendësi të veturës është vërejtur një person (viktimë mashkull).

“Vendit të ngjarjes i janë përgjigjur njësitet relevante të sektorit rajonal të hetimeve, njësiti K9, si dhe prokurori i shtetit dhe ekipi mjekësor, të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës”, ka njoftuar policia.

Sektori Rajonal i Hetimeve pranë Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejë këtë rast është duke e cilësuar si ‘vrasje’.

Sektori Rajonal i Hetimeve pranë Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejë, në bashkëpunim të plotë me prokurorin e shtetit janë duke u marrë të gjitha veprimet hetimore për të sqaruar rrethanat e këtij rasti të cilësuar ‘vrasje’ dhe janë duke u bërë përpjekje maksimale për të identifikuar kryesin ose kryesit e mundshëm”, ka njoftuar policia.

Gjatë shikimit të vendit të ngjarjes është konstatuar se vetura e djegur është e tipit VW Passat me targa vendore. /21Media 

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button