Vuçiq kandidon për president të Serbisë

Nënkryetarja e Partisë Progresive Serbe, Ana Bërnabiq ka njoftuar se Aleksandar Vuçiq do të jetë kandidat presidencial i SNS-së në zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Serbi.
“Ne nuk hezituam, mendojmë se bëmat e zgjodhën kandidatin, se ato flasin më së miri për gjithçka dhe se pa u zgjatur kemi kandidatin më të mirë. Zgjedhjet nuk do të jenë të lehta, nuk janë kurrë një lojë, janë një çështje serioze, sidomos në këto kohë të vështira dhe komplekse. Edhe pse zgjedhjet nuk do të jenë të lehta, qëllimi ynë është që në raundin e parë të shkruajmë historinë dhe të fitojmë fitoren më bindëse deri më tani, pa nënvlerësuar asnjë kandidat apo opsion”, tha Ana Brnabiq.
Siç tha ajo, janë tre arsye pse besojnë në një “fitore historike”.
“E para është se rezultatet tregojnë se çfarë kandidati është Aleksandar Vuçiq, e dyta sepse stabiliteti është gjëja më e rëndësishme për momentin dhe arsyeja e tretë është serioziteti, përkushtimi dhe përkushtimi i tij. Sot më shumë se kurrë na duhet forcë, seriozitet dhe siguri. E gjithë kjo përfaqësohet nga kandidati ynë. Ne i respektojmë kundërshtarët tanë politikë, fushata do të jetë pozitive dhe do të flasim për gjithçka që ka bërë Aleksandar Vuçiq, por edhe për atë që po planifikojmë”, shtoi ajo./21Media

Back to top button