Xhaka ndër më të mirët në fushë në ndeshjen e sotme

Arsenali ka vazhduar me formë fantastike në Ligën Premier, ku ka mposhtur edhe rivalin lokal Tottenham Hotspur.

Thomas Partey, Gabriel Jesus dhe Granit Xhaka ishin autorët e golave për skuadrën vendase, derisa Harry Kane realizoi për mysafirët.

MesfushoriThomas Partey ishte lojtari me notën më të lartë në ndeshje, derisa me nota fantastike u vlerësuan edhe Gabriel Jesus, Granit Xhaka e Gabriel Martinelli./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button