Xhaka në listën e gjatë të mungesave të Zvicrës para ndeshjes me Italinë

Nëse Italia humbi disa lojtarë për shkak të lëndimeve për ndeshjen e vështirë kualifikuese të Kupës së Botës të së premtes, atëherë as Zvicra nuk është në gjendje më të mirë, pasi Cedric Itten zëvendësoi Steven Zuberin sot në skuadër.
Përballja mes udhëheqësve të grupit C është të premten në mbrëmje në stadiumin ”Olimpico”.
”Azzurrët” humbën sulmuesin Ciro Immobile sot dhe e zëvendësuan atë me Gianluca Scamaccan për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës, ndërsa paraprakisht Lorenzo Pellegrini dhe Nicolò Zaniolo e braktisën kampin stërvitor në ”Coverciano”.
Zvicra nuk është shumë më mirë derisa është duke shkuar drejt kësaj përballjeje, sepse edhe ajo ka një listë të madhe të mungesave.
Granit Xhaka, Haris Seferovic, Nico Elvedi, Breel Embolo, Gregor Kobel, Zesiger, Christian Fassnacht dhe sot Zuber u tërhoqën nga ekipi.
Zuber u largua nga kampi sot, i zëvendësuar nga Cedric Itten. Pas ndeshjes me Italinë, Zvicra e mbyll fazën e grupeve duke u përballur me Bullgarinë.
Kjo është skuadra e plotë e Zvicrës për përballjen me Italinë:
Zvicra: Kohn, Omlin, Sommer; Akanji, Comert, Imeri, Garcia, Mbabu, Rodriguez, Schär, Widmer; Aebischer, Frei, Freuler, Gavranovic, Okafor, Okoh; Shaqiri, Soë, Steffen, Vargas, Zakaria, Zeqiri.

Back to top button