Yjet shqiptare Rita dhe Dua tërheqin vëmendje me dukjen e veçantë në Met Gala

Dy yjet shqiptare me famë botërore, Rita Ora dhe Dua Lipa kanë shkëlqyer në paraqitjen e tyre në Met Gala 2024.
Rita në këtë ngjarje u shoqërua nga bashkëshorti i saj Taika Waiti.

Bukuroshja shqiptare kishte zgjedhur të vesh një fustan Tom Ford të stiluar nga Tom Eerebout, baza e të cilit ishte rrjete e që përmbante rruaza në nuanca të ndryshe, rozë, portokalli, e të zezë

Derisa bashkëshorti i saj kishte zgjedhur të vishet me një kostum lëkure ngjyrë kafe të brendit Marni.

Derisa ylli tjetër shqiptar Dua Lipa në ngjarjen e rëndësishme botërore, Met Gala 2024, në tepihun e kuq u paraqit me një fustan Marc Jacobs me pupla të zeza dhe më një korset të bardhë./21Media

 

Back to top button