Zaniolo: Ëndërroj të luajë për Juventusin

Italiani Nicolo Zaniolo e ka pranuar hapur se dëshira dhe ëndrra e tij e madhe është që një ditë të luajë për Juventusin.

Lojtari i gjigantit turk Galatasaray ka folur për të ardhmen e tij duke thënë se është i hapur për çdo opsion, duke mos e përjashtuar mundësinë që të mbetet edhe më tutje në Turqi.

“Ndihem mirë në Stamboll dhe do të luaj në Ligën e Kampionëve. Atëherë nëse vjen një mundësi e mirë për Galatasaray dhe për mua. deri në fund të gushtit do ta marrim në konsideratë. Jam i hapur për çdo gjë. Duke filluar nga mundësia për të mos lëvizur dhe qëndruar në Galatasaray ku ndihem mrekullueshëm.”, tha Zaniolo.

Ai tha se megjithëse Juventusi nuk do të luajë në Ligën e Kampionëve, mbettë sërish një klub i madh dhe se Pogba është idhulli i tij.

“Juve është Juve edhe pa Ligën e Kmapionëve apo garat tjera evropiane. Si fëmijë, gjithmonë kam mbështetur bardhezinjtë, idhulli im ishte Pogba. Do të doja të luaja për Juventusin. Po flasim për një klub të madh. E përsëris: nëse ka një mundësi që na bën të treve të lumtur, Galatasarayn, mua dhe Juventusin, qoftë kështu. Përndryshe jam mirë në Turki. Nuk krijoj pritshmëri, megjithatë do të jetë mirë.”, theksoi italiani.

Back to top button