Zelensky pas vizitës në Kherson: Ne po ecim përpara

Zelensky pas vizitës në Kherson: Ne po ecim përpara

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy ka vizituar qytetin ukrinas, Kherson, pak ditë pasi u çlirua nga rusët.
“Ne po ecim përpara. Ne jemi gati për paqe, paqe për të gjithë vendin tone”, tha Zelenksy.
Presidenti këndoi himnin kombëtar të Ukrainës ndërsa flamuri blu e verdhë i vendit u ngrit në qytetin jugor.
Ai falënderoi NATO-n dhe aleatët e tjerë për mbështetjen e tyre në luftën kundër Rusisë, duke shtuar se sistemet raketore të artilerisë me lëvizshmëri të lartë (Himars) nga Shtetet e Bashkuara kishin bërë një ndryshim të madh për Ukrainën./21Media

Back to top button