Ziadin Sela me kritika të ashpra ndaj Ramës: Po i bën avokaturën Serbisë

1 min read

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në konferencën e sotme për shtyp ka adresuar disa kritika ndaj kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, përcjell TV21. Sela tha se ai nuk duhet të bëjë avokaturën e shteteve tjera në procesin e eurointegrimit.

“Unë e shoh si totalisht jo korrekte sjelljen e kryeministrit të Shqipërisë, i cili publikisht po bëhet avokat i shtetit tjetër, ndërsa nga ana tjetër i bën avokaturën edhe Serbisë, kjo është skandaloze dhe nuk duhet të ndodhë”, tha mes tjerash Sela./21Media