Kuvendi sot voton Qeverinë teknike

Kuvendi sot voton Qeverinë teknike

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka jep dorëheqje nga funksioni si kryetar i Qeverisë.

Dorëheqja e Zaevit vjen sipas marrëveshjes së Përzhinës, raporton TV21.

Unë isha në punë Qeveria punon, firmosa dorëheqjen dhe gjatë ditës besoj se do të arrijë në Kuvend dhe të fillojë procedura për formimin e Qeverisë teknike” tha Zaev.

Kuvendi sot duhet të votojë formimin e Qeverisë teknike të kryesuar nga Oliver Spasovski./TV21