A shkroi Shakira këngë ndarje për Piquen?

1 min read

Shakira la të kuptohet se kënga e saj hit “Te Felicito” ishte shkruar për ndarjen e saj me mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Pique.

Gjatë një interviste me Elle, u nënkuptua se kënga e Shakirës e vitit 2022 “Te Felicito” mund të ketë qenë për ndarjen e saj të shumëpërfolur nga Pique.

Teksti i përkthyer në anglisht është: “Unë u copëtova. Më paralajmëruan, por nuk i mora parasysh. Mos më thuaj se të vjen keq. Të njoh mirë dhe e di po gënjen”

“Mund të them vetëm se me vetëdije ose nënndërgjegjeshëm, gjithçka që ndjej, gjithçka që kaloj pasqyrohet në tekstet që shkruaj, në videot që bëj. Kur doreza përshtatet, përshtatet”, tha këngëtarja.

Ndarja e çiftit bëri bujë në media. Shakira ka thënë se Pique nuk ka bërë mjaftueshëm për lidhjen e tyre./21Media