Sot zhvillohet derbi i madh i Champions-it

Sot zhvillohet derbi i madh i Champions-it

Sot në kuadër çerekfinales së Ligës së kampionëve do të ndeshen gjigantët e futbollit, Bayern Munich dhe Real Madrid .

Bayern Munich dhe Real Madrid takohen sonte në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.
Bayern Munich: Neuer; Lahm, Martinez, Boateng, Alaba; X. Alonso, Vidal; Robben, Thiago Alcantara, Ribery; Muller.
Real Madrid: Navas; Carvajal, Ramos, Nacho, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Bale, Benzema, C. Ronaldo.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora: 20:45./21Media