Paralajmëron albumin

Paralajmëron albumin

Reperi i njohur shqiptar, Capital T, ka paralajmëruar fansat se është në përgatitje të albumit i cili pritet që të lansohet në vitin 2020, shkruan rtv21.tv

Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një video të publikuar në rrjetin social Instagram, ku numëron mbi 1 milion ndjekës.

“Albumi është rrugës, në fillim të vitit 2020″, ka shkruar reperi krahas videos.

 

View this post on Instagram

 

MOOD : ALBUM ON THE WAY 🚨🚨🚨🚨 early 2020 💽💽💽💽 hits on hits on hits 🔥🔥🔥🔥

A post shared by Capital T (@truekapo) on

Ndryshe, Capital T në shtator mbajti koncertin e tij të parë recital në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë.

 

View this post on Instagram

 

— Kurr mos hiqni dore nga andrrat, faleminderit @albanskenderaj @majkaveli e @ylllimani qe e ndate skenen me mu do jem aty per ju sa here ju duhem faleminderit @connext_albania dhe faleminderit ekipit me t’cilet jemi lidh si nje familje sepse punuam me zemer dhe suksesi s’eshte vetem i imi edhe pse koncerti ishte i imi. faleminderit krejt juve qe ishit aty dhe deshmuat se shqiptaret kan potencial te organizojne dicka te nivelit boteror pa asnje gabim, jam shume i lumtur qe ne e beme kete gje dhe uroj qe te kete edhe shume koncerte tjera nga koleget e mi qe shume prej tyre krijojn muzike fantastike 🙏🏻 kisha pase qef me m’tregu ne komente si e keni perjetu #TIMECAPSULE experience dhe faleminderit qe u bete pjese e endrres time. Ju dua KAPO

A post shared by Capital T (@truekapo) on

“Sytë e tu” është projekti i fundit muzikor që Capital T ka publikuar më katër gusht. Kënga ka arritur mbi tetë milionë klikime në Youtube./21Media