Familjarët kërkojnë drejtësi për të vrarët

Loading...

Familjarët kërkojnë drejtësi për të vrarët

Në Rezallë të Skënderajt u shënua 18 vjetori i masakrës ku janë masakruar 98 persona, prej tyre 14 ende të pagjetur. Nënkryetari i komunës së Skenderajt Fadil Nura tha se, lufta e UÇK-së është shembulli më i mirë për liri. Presidenti, Hashim Thaci, dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, masakrën e Rezallës e quajtën, dëshmi për sakrificat e popullit. Thaci u zotua se do punojnë që të gjenden trupat e pagjetur të të vrarëve./21Media