Ekipi i Monacos ka përfunduar ndeshjen me epërsi ndaj rivalit Borussia Dortmund

Ekipi i Monacos ka përfunduar ndeshjen me epërsi ndaj rivalit Borussia Dortmund

Ka përfunduar ndeshja në mes Monaco dhe Borussia Dortmund me rezulatat 3 me 1 në favor të ekipit të Monacos.

Monacos  ka siguruar gjysmëfinalen kjo me tre golat që u shënuan nga Kylian Mbappe Lottin në minutën  e 3-të  dhe të  Radamel Falcao në minutën e 17-të si dhe golin e shënuar në pjesën e dytë nga Valere Germain në minutën e 81-të.

Monaco është kualifikuar në fazën e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve pas një tjetër fitore të madhe në shtëpi, kësaj radhe ndaj Dortmundit./21Media