Rusia godet me raketë një qendër tregtare në Ukrainë

1 min read

Raketat goditën qendrën tregtare të Ukrainës me mbi 1000 njerëz brenda në qytetin Kremenchuk, ka thënë presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë se vendi është djegur plotësisht.

Sipas njoftimeve, dyshohet se një numër i madh i njerëzve kanë vdekur dhe shumë të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Sipas Zelenskyt, qendra tregtare nuk përbënte asnjë rrezik për ushtrinë ruse dhe nuk përbënte asnjë vlerë strategjike për rusët./21Media