1 Maji i mbledh nesër punëtorët për protestë

Federata Sindikale e Punëtorëve të  Sektorin Privat te Kosovës ka bërë të ditur se do të organizojnë protestë për nderë të 1 Majit, Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve.
Protesta do të mbahet nesër nga ora 11:00-12:00, dhe të pranishëm do të jenë edhe udhëheqësit e shoqatave sindikale ne komunën e Prishtinës.

Marshi i protestës fillon nga Sheshi ”Zahir Pajaziti” dhe vazhdon deri te objekti i Qeverisë./21Media

Back to top button