Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë kanë humbur jetën 1 mijë e 568 pacientë nga Covid-19. Rreth 66 mijë raste kanë rezultuar pozitive, ndërkaq 57 mijë e 385 pacientë janë shëruar.

Sipas IKSHPK-së janë 6 mijë e 737 raste aktive.

Të premten në Kosovë janë regjistruar 10 viktima dhe 340 raste të reja me koronavirusin e ri që e shkakton sëmundjen COVID-19./21Media