1 viktimë nga Covid-19, 57 raste të reja në Shqipëri

 

Një viktimë dhe 57 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri nga Covid-19, ndërkohë që janë shëruar 963 të tjerë.

Numri më i lartë i të infektuarve është regjistruar në Tiranë më 14 raste duke vijuar me 6 në Korçë, 5 në Devoll, nga 4 raste në Lushnje, Vlorë, nga 3 raste në Memaliaj, Gramsh, nga 2 raste në Vorë, Pogradec, Mallakastër, Fier, Shkodër, nga 1 rast në Durrës, Elbasan, Berat, Kamëz, Gjirokastër, Sarandë, Pustec, Dropull.

Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 1 qytetarë 64 vjeç nga Tirana nuk e ka fituar betejën me covid19. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 963 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 117,089 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 107 pacientë, 8 në terapi intensive, nga të cilët 2 pacientë janë të intubuar./oranews

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button