10 lojtarët që kanë më shumë gjasa t’i bashkohen Real Madridit

Dy javë më parë, gjithçka dukej mjaft normale rreth Real Madridit. Në teori, supozohej të ishte një verë relativisht e qetë. Los Blancos kishin nevojë për një sulmues rezervë, një mesfushor qendror dhe ndoshta një mbulesë në mbrojtje, por ardhja e afërt e Jude Bellingham me siguri do të shuante nevojën për një nënshkrim të verës. Kthimi i Fran Garcia, një mbrojtës i majtë shumë i vlerësuar nga Rayo Vallecano, u duk gjithashtu të ishte një lëvizje e arsyeshme.

Më pas, Karim Benzema ndryshoi gjithçka, duke rënë dakord për një marrëveshje masive me skuadrën saudite Al-Ittihad, duke e lënë Madridin pa një sulmues të njohur. Kjo përbën një problem të vërtetë për një skuadër tashmë të papërgatitur në sulm. Krejt papritur, disa javë të thjeshta kanë filluar të duken shumë të rëndësishme.

Nënshkrimet, pra, janë të nevojshme dhe një mori emrash tashmë kanë filluar të shfaqen, shkruan Goal, përcjell rtv21.tv.

Madridi supozohet se ka interes serioz për Harry Kane, ndërsa thuhet se janë të vënë edhe pas Kai Havertz. Ka edhe objektiva të tjera të mundshme, me një pjesë të vogël të sulmuesve me emra të mëdhenj që mund të jenë të disponueshëm për çmime premium këtë verë.

Këtu janë 10 lojtarë që kanë më shumë gjasa të bashkohen me Realin, përfshirë yllin Kylian Mbappe:

Harry Kane (Tottenham)

Alphonso Davies (Bayern Munich)

Kai Havertz (Chelsea)

Samuel Chukëueze (Villarreal)

Lautaro Martinez (Inter)

Joselu (Espanyol)

Kylian Mbappe (PSG)

Roberto Firmino (Liverpool)

Gabri Veiga (Celta Vigo)

Randal Kolo Muani (Eintracht Frankfurt) /21Media

Back to top button