10 zakonet e grave që i çmendin burrat

3 min read

Edhe pse disa burra së pari e vlerësojnë një grua nga pamja e saj, është sjellja e saj që luan një rol shumë më të madh në planin afatgjatë.

Më poshtë ju sjellim disa zakone që gratë mund t’i kenë, të cilat mund t’i çmendin burrat.

10. Ushqimi jashtë pjatës së tij

12 zakone të vajzave që i çmendin djemtë

Dëshira për të provuar një nga patatet e skuqura të burrit tuaj mund ta mërzisë atë për disa arsye. Për fillestarët, ai mund të jetë një person posesiv. Ose ndoshta sasia më e vogël e ushqimit në pjatën e tij mund ta lërë të ndiejë uri. Nëse doni patate të skuqura, thjesht porosisni ato për vete, shkruan Bright Side, përcjell rtv21.tv

9. Pastrimi i hapësirës së tij

12 zakone të vajzave që i çmendin djemtë

Çfarëdo që një grua mendon se është një rrëmujë është zakonisht një sistem artikujsh të vendosur me mendim që funksionon për burrin. Rregullimi i gjërave të burrit tuaj shpesh çon në zënka të panevojshme: pasi t’i keni zhvendosur gjërat, ai ndoshta nuk do të jetë në gjendje të gjejë asgjë.

8. Të dalësh gjatë gjithë kohës

12 zakone të vajzave që i çmendin djemtë

Përkundër faktit se disa burra i pëlqejnë gratë që dinë të festojnë, një dashuri e tepruar për alkoolin, turmat e festave dhe aventurat e natës mund të mos merret mirë nga një person me qëllime serioze për ju.

7. Thashethemet

12 Girl Habits That Drive Guys Crazy

Kërkesa e vazhdueshme për të bërë thashetheme se si duken të tjerët dhe çfarë po ndodh me jetën e tyre të dashurisë është thjesht e bezdisshme. Gjithashtu e bën njeriun tuaj të pyesë nëse po flisni për të pas shpinës së tij.

6. Veshja e papërshtatshme

12 Girl Habits That Drive Guys Crazy

Gratë duan të duken ‘perfekt’, edhe gjatë një shëtitje të rastësishme në park. Por, takat e larta të pakëndshme dhe veshjet e ngushta ka shumë të ngjarë të mos vlerësohen nëse burri juaj duhet t’ju mbajë dhe t’ju dëgjojë të ankoheni për këtë gjatë gjithë kohës.

5. Zënja e tërë hapësirës me sendet tuaja

12 Girl Habits That Drive Guys Crazy

Nëse zini të gjithë banjën me produkte të panumërta dhe përdorni të gjithë hapësirën e gardërobës për rrobat tuaja, burri apo i dashuri i juaj me siguri do të jetë i pakënaqur. Ai madje mund të ndihet i ofenduar: ju nuk përdorni shumicën e gjërave tuaja gjithsesi dhe ai tani duhet ta përdor raftin e vogël që i keni lënë atij.

4. Duke qarë pa arsye

12 Girl Habits That Drive Guys Crazy

Lotët e grave janë në krye të listës së frikës së meshkujve. Ata zakonisht nuk dinë çfarë të bëjnë, veçanërisht nëse nuk ka ndonjë arsye të dukshme për të qarë. Nëse kjo sjellje bëhet sistematike, me kalimin e kohës do të shkaktojë acarim, jo ​​simpati. Nëse përdorni lot për të provuar të fitoni një argument, kjo vetëm do të minojë besimin e tij dhe do t’ju lërë të dy të hidhëruar.

3. Duhen orë për t’u bërë gati

12 zakone të vajzave që i çmendin djemtë

Nëse ju merr shumë kohë për t’u bërë gati dhe për të thyer premtimet sepse po rregulloni flokët, burri do të fillojë të vërë në dyshim përpikmërinë dhe përgjegjësinë tuaj. Ai ndoshta nuk do ta vërejë modelin tuaj të ri të flokëve nëse do të duhej të të priste me orë të tëra.

2. Bërja e pyetjeve të ngarkuara

12 zakone të vajzave që i çmendin djemtë

Është gjithmonë e ndërlikuar kur një grua pyet nëse duket bukur, e shëndoshë apo e vjetër. Ata zakonisht i vënë burrat në një qoshe: pyetje të tilla zakonisht kanë vetëm një përgjigje të saktë.

1. Gjithashtu…

12 zakone të vajzave që i çmendin djemtë

Nuk është sekret që burrat e duan me sytë e tyre. Prandaj, mos harroni për higjienën personale dhe përpiquni të dukeni gjithmonë më mirë. Për shembull, të brendshmet jashtëzakonisht të ngushta jo vetëm që do t’ju ​​bëjnë shumë të pakëndshme, por gjithashtu do të prishin të gjithë pamjen tuaj. Nëse keni nevojë për disa sekonda për të rregulluar rrobat ose për tu freskuar, justifikohuni. Mos e bëni në publik./21Media