Parashikimi i motit për sot

Mot i vranët dhe vende – vende me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se gjatë  fundjavës parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell.

Sot parashihet të ketë më shumë vranësira e edhe gjasa për reshje shiu të cilat mund të përcjellen edhe me bubullimë. Temperaturat do të shënojnë rënie ato do të lëvizin në mes 5 e 18 gradë Celsius.
Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi deri 9m/s./21Media

Back to top button