Nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit 2327 testime të realizuara, 400 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Rastet pozitive janë nga: Shkup-198, Kumanovë-28, Tetovë-16, Prilep-14, Gostivar-9, Shtip-8, Manastir-7, Veles-14, Ohër-12, Strumicë-7, Kavadarc-19, Strugë-7, Koçan- 5, Kërçovë-8, Gjevgjeli-1, Negotinë-2, Dibër-10, Resnjë-4, Kriva Pallankë-4, Radovish-3, Berovë-3, Dellçevë-8, Probishtip-6, Makedonski Brod-2, Krushevë- 2, Makedonska Kamenica-1 dhe Demir Kapi-2.

Ndërsa Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 206 pacientë të shëruar nga COVID-19, ndërkaq 11 persona nuk kanë mundur të fitojnë betejën me korona virusin./TV21