15 të vrarë nga sulmi vetëvrasës

Polica dyshojnë për numër më të madh të viktimave

Të paktën 15 vetë sot kanë humbur jetën dhe 9 të tjerë janë plagosur në një sulm vetëvrasës në Mogadisho të Somalisë, njoftoi policia somaleze

Përgjegjësinë për sulmin e mori grupi i ekstremistëve Al-Shabab, i cili është i lidhur me organizatën terroriste Al-Kaida.

Shumica e viktimave nga shpërthimi i automobilit-bombë janë civilë. Zyrtarët policorë shfaqin drojën se bilanci i viktimave mund të jetë më i madh.

Cak i sulmit ishte ndërtesa e autoriteteve vendore në qytet./21Media

Back to top button