16 të plagosur nga shpërthimi i një bombe

Dy prej tyre në gjendje kritike

Të paktën 13 policë dhe 3 civilë janë plagosur, nga shpërthimi i një bombe që ka ndodhur sot në afërsi të një qendre stërvitore të policisë në qytetin e Tanta të Egjiptit, ka njoftuar Ministri egjiptiane e Punëve të Brendshme.

Të plagosurit u dërguan për trajtim në qendrën spitalore, ndërsa dy prej tyre janë në gjendje kritike për jetë, raporton Reuters./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button