17 të vdekur nga goditja e rrufesë

Të paktën 17 është numri i viktimave të cilët vdiqën si pasojë e goditjes nga rrufetë, gjatë kohës sa ishin në një aheng për të rinjë pas një dasme, në Bangladesh, kanë bërë të ditur autoritetët.

14 të tjerë, përfshirë dhe dhëndrrin janë lënduar.

E tërë ngjarja ndodhi kur të gjithë po shkonin në shtëpinë e nuses, në qytetin e Shibganj.

Tutje, nga të afërmit u bë e ditur se një seri rrufesh goditen grupin.

Çdo vit, qindar njerëz në Azinë Jugore vdesin si pasojë e rrufeve.

Në vitin 2016, Bangladeshi goditjet e rrufeve i cilësoi si katastrofë e natyres, pasi vdiqën më shumë se 200 njerëz, 82 në një ditë./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button