2 mijë e 202 viktima nga Covid-19 në Kosovë

 

Numri i të vdekurve nga Covid-19 në Kosovë ka arritur në 2 mijë e 202. Ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve tashmë ka kaluar mbi 106 mijë.

Mbi 97 mijë janë shëruar, ndërsa numri i rasteve aktive është 6 mijë e 933.

“Numri total i rasteve pozitive është 106.192 raste nga 549.286 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.202 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 389 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 97.057 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.933”, thuhet në raportin e fundit të IKSHPK-së.

Kujtojmë se në Kosovë deri më tani janë vaksinuar 24 mijë qytetarë, ndërsa ditëve të fundit kanë mbërritur edhe rreth 5 mijë vaksina të Pfizer.

Ndërkohë kryeministri Albin Kurti ka paralajmëruar se në ditët në vijim në Kosovë do të mbërrijnë edhe kontingjentet tjerë të vaksinave./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button