2 mijë euro gjobë për këtë parti politike

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

 

Drejtoria e Inspeksionit në Komunën e Prishtinës ka gjobitur me 2 mijë euro Partinë Demokratike të Kosovës(PDK), pasi që ka shkelur masat antiCOVID në një tubim të mbajtur me qytetarë.

Drejtori i Inspeksionit, Adonis Tahiri në një postim në Facebook ka shkruar se askush nuk është mbi ligjin.

“Askush mbi ligjin! Zbatimi i masave dhe ruajtja e shëndetit publik, është obligim për të gjithë”, ka shkruar Tahiri në Facebook./21Media

Askush mbi ligjin!

Zbatimi i masave dhe ruajtja e shëndetit publik, është obligim për të gjithë.

Posted by Adonis Tahiri on Monday, January 25, 2021