20 mijë doza të vaksinës AstraZeneca arritën në Shqipëri

1 min read

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot ka bërë të ditur se 20.000 doza të vaksinës AstraZeneca kanë mbërritur në Shqipëri,

Rama ka theksuar se me 1,699,410 vaksina antiCOVID që kanë mbërritur deri tani dhe sasi të tjera që do të vijnë, janë të vendosur të çojnë përpara planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari.

Ndryshe, në janar ka filluar vaksnimi antiCovid në Shqipëri./21Media