Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po trajtohen 20 pacientë me COVID-19. Prej tyre 11 janë në oksigjenoterapi dhe 4 pacientë janë në gjendje më të rëndë dhe një është në respirator.

Nga spitali kanë njoftuar se 4 pacientë janë shëruar nga virusi korona.

Gjatë 24 orëve të fundit në këtë spital 208 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë./21Media