26 aksidente trafiku me të lënduar brenda një dite

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 26 aksidente trafiku me të lënduar dhe 51 aksidente trafiku me dëme materiale.
Për shkelësit e rregullave në komunikacion, Policia ka shqiptuar 1 mijë e 783 tiketa trafiku.
Janë arrestuar 28 persona në 24 orët e fundit, ku prej tyre 14 persona janë dërguar në mbajtje dhe 1 në vuajtje të dënimit./21Media

Back to top button