Aktualisht në Kosovë janë 3 mijë e 588 raste aktive me Covid-19 sipas shifrave të publikuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

Me lirimin e masave nga muaji qershor ka pasur numër të madh të rasteve me koronavirus, vetëm dje janë shënuar 224 raste të reja derisa është rritur edhe numri i të vdekurve, deri më tani që nga rasti i parë i virusit në Kosovë (mars 2020) kanë vdekur 236 persona.

Numri total i rasteve pozitive është 8 mijë e 554 raste nga 36 mijë e 943 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Prej tyre janë shëruar 4 mijë e 730 raste./21Media

152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Samstag, 1. August 2020