Sot u regjistruan edhe 171 raste të reja me koronavirus në Kosovë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 10 mijë e 590.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 190 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6 mijë e 248, kurse numri i rasteve aktive është 3 mijë e 988./21Media

190 TË SHËRUAR DHE 171 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Tuesday, August 11, 2020