3 të vdekur në Serbi pasi stuhia vdekjeprurëse ka përfshirë Ballkanin këtë javë

Tre persona humbën jetën në Serbi gjatë një stuhie tjetër vdekjeprurëse që përfshiu Ballkanin këtë javë.

Stuhia të premten fillimisht përfshiu Slloveninë, duke vazhduar në Kroaci dhe më pas në Serbi dhe Bosnje, me erëra dhe shira të dendur. Autoritetet raportuan probleme me shpërndarjen e energjisë dhe dëme të mëdha – duke përfshirë pemët e rrëzuara – që shkatërruan makina dhe çati.

Të mërkurën, një tjetër stuhi vrau gjashtë persona në rajon, katër në Kroaci, një në Slloveni dhe një tjetër në Bosnje./21Media

NDIQNI PJESËT MË INTERESANTE TË PROGRAMIT TË RTV21, DUKE BËRË LIKE KËTË FAQE – 21 MEDIA

Back to top button