4 vdekje në Kosovë, nisin hetimet

Gjatë të dielës në Kosovë janë raportuar katër vdekje.
Të gjitha këto raste janë të ndara, në Obiliq, Gjilan, Ferizaj dhe Gjakovë. Dy nga to Policia e Kosovës i ka cilësuar si “vdekje të dyshimta”, ndërsa dy të tjera si “hetim i vdekjes”.
Rasti i parë është raportuar në Ferizaj rreth orës 10:30, ku një burrë është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës u është liruar familjarëve për ceremoni mortore.
Ndërsa, rasti tjetër është raportuar në Gjakovë rreth orës 15:30. Raportohet se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion. Rasti nën hetime.
Një “Vdekje e dyshuar” është raportuar në të dielën rreth 17:30 në Gjilan.
“Viktima mashkull kosovar dyshohet se si pasojë e një vetaksidenti kishte pësuar lëndime trupore me ç’rast është dërguar për tretman mjekësor me ç’rast mjeku kompetent ka konstatuar se viktima ka ndërruar jetë. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin ditor të Policisë së Kosovës.
Gjithashtu, dje rreth orës 18:20 në Obiliq është raportuar një vdekje.
“Viktimës mashkull shtetas i huaj pasi i është përkeqësuar gjendja shëndetësore, është dërguar në QKUK për tretman mjekësor dhe i njëjti ka ndërruar jetë. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti duke u hetuar”./21Media

Back to top button