Nga data 13 mars i vitit të kaluar e deri më sot në Kosovë janë shënuar 55 mijë e 498 raste pozitive me koronavirus nga 206.941 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.405 raste të vdekjes.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, numri i përgjithshëm i të shëruarve nga koronavirusi është gjithsej 48.990 raste.

Kurse numri i rasteve aktive sipas IKSHPK është 5.103./21Media

418 TË SHËRUAR DHE 363 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, 16 January 2021