Nga data 13 mars e vitit të kaluar e deri më sot në Kosovë janë shënuar 56.732 raste pozitive me koronavirus nga 213.372 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.426 raste të vdekjes.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës numri i përgjithshëm i të shëruarve është 49.982 raste.

Kurse numri i rasteve aktive është 5.324./21Media

269 TË SHËRUAR DHE 320 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, 20 January 2021