5 të vrarë nga sulmet ruse në Donetsk

Të paktën pesë civilë u vranë në sulmet ruse në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore të martën, sipas një zyrtari ushtarak ukrainas.

Në një deklaratë të mërkurën, Pavlo Kyrylenko, kreu i administratës ushtarake rajonale të Donetsk, tha se dy persona vdiqën në qytetin Bakhmut, dy të tjerë në Drobysheve dhe një në Lyman fqinj.

“Gjithsej 15 të tjerë u plagosën”, shtoi ai.

Disa nga luftimet më të ashpra në Ukrainën lindore po zhvillohen rreth Bakhmutit, i cili është rrethuar prej muajsh nga forcat ruse./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button