57 të vrarë në 24 orët e fundit në spitalin al-Aqsa, thotë Hamasi

57 vdekje u regjistruan në spitalin al-Aqsa në qendër të Gazës në 24 orët e fundit.

Tani Wafa, agjencia zyrtare palestineze e lajmeve, thotë se Izraeli kreu sulme ajrore në zonat qendrore dhe jugore, duke përfshirë rreth kampeve Maghazi dhe al-Bureij.

Agjencia thotë se dhjetëra njerëz u vranë në Jabalia dhe Beit Hanoun, të cilat janë të dyja në skajin verior të Rripit të Gazës.

Izraeli thotë se po synon terroristët dhe infrastrukturën e tyre dhe përpiqet të minimizojë vdekjet e civilëve./21Media

Back to top button