Nga data 13 mars e vitit të kaluar e deri më sot në Kosovë janë shënuar 64.768 raste pozitive me koronavirus nga 271.493 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.548 raste të vdekjes.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 56.344 raste.

Kurse numri i rasteve aktive në vendin tonë sipas IKSHPK është 6.876./21Media

316 TË SHËRUAR DHE 249 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Tuesday, 16 February 2021