Nga data 13 mars e vitit të kaluar e deri më sot në Kosovë janë shënuar 67 mijë e 469 raste pozitive me koronavirus nga 294.985 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1 mijë e 582 raste të vdekjes.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 58 mijë e 919 raste.

Kurse numri i rasteve aktive është 6 mijë e 968./21Media

 

319 TË SHËRUAR DHE 461 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, 24 February 2021