Nga data 13 mars e vitit të kaluar e deri më sot në Kosovë janë shënuar 64.341 raste pozitive me koronavirus nga 266.585 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.544 raste të vdekjes.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 55.761. Kurse, numri i rasteve aktive është 7.036.

Brenda 24 orëve, janë bërë 3 mijë e 031 teste dhe nga këto mostra vetëm 246 kanë rezultuar pozitiv me Covid 19, kurse janë shëruar 201 persona ndërsa nuk është raportuar për asnjë vdekje. 21Media

201 TË SHËRUAR DHE 246 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, February 14, 2021