70-vjeçarja bëhet nënë për herë të parë

1 min read

Për vite me radhë një grua indiane u përpoq të kishte një fëmijë. Tani më në fund funksionoi, në moshën 70 vjeçare.

Për një kohë të gjatë ajo ishte përpjekur më kot të mbetej shtatzënë. Por pas 45 vitesh martesë dhe shumë përpjekjesh, dëshira e një gruaje indiane për të pasur fëmijë është realizuar, transmeton rtv21.tv.

Në moshën 70 vjeç, Jivunben Rabari lindi një djalë. Rabari dhe burri i saj 75-vjeçar Maldhari vijnë nga fshati i vogël Mora në shtetin Gujarat.
Djali i tyre lindi përmes fekondimit artificial.

Mosha e nënës së lumtur nuk është 100% e qartë. Sepse Rabari nuk mund të gjente një letërnjoftim, por siguroi reporterin se ishte 70 vjeç./21Media